google-site-verification: google1abb74bc0a38e724.html mrm darlowo Ad. 6 - MRM DARŁOWO

MRM DARŁOWO

Idź do spisu treści

Menu główne

Ad. 6

Archiwum > Zrealizowane Działania

W sobotę 10 grudnia - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka - w naszej szkole odbędzie się akcja Amnesty International - Maraton Pisania Listów 2011. Ma ona na celu polepszenie losu ludzi w krajach, gdzie łamane są prawa człowieka. Listy są pisane do rządów państw w obronie konkretnych osób, które są szykanowane przez aparat państwowy, więzione bez powodu lub ze względu na swoje przekonania. Maraton Pisania Listów jest przedsięwzięciem międzynarodowym, ponieważ jest organizowany w ponad 50 państwach. Akcja ta jest skuteczna - w tamtym roku udało się uwolnić aż 4 więźniów sumienia. Zapraszamy do naszej szkoły 10 grudnia (sobota) od godziny 9:00 do 20:00, gdzie będzie można wesprzeć ludzi, których podstawowe prawa są łamane.

Przykładowe sprawy, które poruszymy w listach:

- Yodok - Korea Północna - jeden z sześciu znanych obozów koncentracyjnych w kraju, w których według danych szacunkowych, więzionych jest bez procesu lub w wyniku procesów rażąco niesprawiedliwych, 200 000 osób. Więźniowie, w tym dzieci, są torturowani i zmuszani do pracy w niebezpiecznych warunkach. W wyniku ryzykownej i przymusowej pracy, braku jedzenia, tortur, braku odpowiedniej opieki medycznej oraz niehigienicznych warunków, wielu więźniów choruje, co w konsekwencji doprowadza ich do śmierci, zarówno w trakcie odbywania kary, jak i po wyjściu na wolność.

- Mohammad Sadiq Kabudvand - Iran - obrońca praw człowieka, dziennikarz i członek kurdyjskiej mniejszości w Iranie, Mohammad Sadiq Kabudvand jest założycielem i prezesem Organizacji Ochrony Praw Człowieka w Kurdystanie.
Odbywa karę 10 lat więzienia za pokojowe wyrażanie swoich poglądów.Więcej na: http://amnesty.org.pl/maraton2011/

Autor : MRM D
Autor : MRM Darłowa
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego