google-site-verification: google1abb74bc0a38e724.html mrm darlowo Wszystko o sterylizacji - MRM DARŁOWO

MRM DARŁOWO

Idź do spisu treści

Menu główne

Wszystko o sterylizacji

W trosce o" Braci Mniejszych"

Wszystko o sterylizacji

Sterylizacja to jedyny skuteczny sposób na ograniczenie bezdomności zwierząt. Sterylizując swojego pupila ratujemy tysiące zwierząt przed niepewną przyszłością, schroniskiem, ulicą, złymi ludźmi.
Kolejną zaletą sterylizacji jest to, że po takim zabiegu zwierzęta żyją dłużej. Kotki czy suki chronimy także przed chorobami dróg rodnych, np. ropomaciczem, a psy i kocury nie będą uciekać i włóczyć się w poszukiwaniu „partnerki”, co uchroni je przed śmiercią pod kołami samochodu, z rąk złych ludzi czy po prostu zaginięciem. Znaczy to więc też, że nasze zwierzaki będą chętniej przebywać w domu i staną się trochę spokojniejsze.

  Zapewne słyszeliście o tabletkach antykoncepcyjnych. Może to nie być dobre rozwiązanie, jeżeli właściciel nie przestrzega ściśle określonego czasu, w którym należy podać lekarstwo. Może to skutkować nieskutecznością i nieplanowanym zapłodnieniem. Jeżeli decydujemy się na tabletki lub zastrzyki, musimy je podawać okresowo przez całe życie zwierzęcia.

Sterylizacja to wydatek jednorazowy i skuteczny przez całe życie zwierzęcia, dający 100% pewności, że nasz pupil nie rozmnoży się.
  Tabletki są jednak dobrym sposobem, kiedy na daną chwilę nie możemy zająć się sterylizacją, czy zwierzę jest dzikie i nie możemy złapać go, by wykonać u niego zabieg. Lepszy taki krok, niż żaden!

Mitem jest konieczność jednego porodu i potomstwa u zwierzęcia!!!
Są to niestety ludzkie przesądy, które szkodzą i zwierzętom i społeczeństwu.
  
Zwierzęta rozmnażają się dlatego, że taka ich jest natura a nie z wyboru, dlatego że pragną mieć potomstwo.
Zwierzęta po sterylizacji mogą przytyć, ale przy odpowiednim żywieniu nie będą miały problemów z nadwagą.

   Zastanówmy się więc, jakie będą skutki rozmnożenia naszego zwierzaka, zanim do tego dopuścimy. Nie zapominajmy też, że narodzone maleństwa trzeba otoczyć fachową opieką weterynaryjną, prawidłowo żywić i zadbać o dobry dom, co wiąże się ze sporymi wydatkami finansowymi i poświęconym czasem, by do nowego właściciela oddać zdrowego, odchowanego malucha. Pamiętajmy też o tym, że nigdy nie mamy pewności, w jakie ręce trafi potomstwo naszego pupila i jaki będzie jego los. Dlatego bądźmy odpowiedzialni – sterylizujmy!
Polecamy stronę www.akcjasterylizacji.pl, gdzie znajdziecie lecznice, które przeprowadzają tańsze lub czasami darmowe zabiegi sterylizacji.
 Przypominamy również o możliwości bezpłatnej sterylizacji  bezdomnych zwierząt z terenu miasta Darłowo finansowanej przez miasto. Więcej informacji na ten temat uzyskacie w Urzędzie Miasta Darłowo.


 
Autor : MRM D
Autor : MRM Darłowa
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego