google-site-verification: google1abb74bc0a38e724.html mrm darlowo Lekcja edukacyjna - MRM DARŁOWO

MRM DARŁOWO

Idź do spisu treści

Menu główne

Lekcja edukacyjna

IV Kadencja MRM

W poniedziałek 10 grudnia 2012 należąca do MRM Darłowo Kinga Wychowałek wraz z Robertem Szachnowskim przeprowadzili lekcję edukacyjną o prawach zwierząt w Szkole Podstawowej im. Żołnierza WOP w Darłowie. W lekcji brali udział bardzo młodzi obywatele z drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. o tym, jak należy traktować zwierzęta, jakie warunki powinniśmy im zapewnić i co należy robić, aby być odpowiedzialnym właścicielem. Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Ku naszemu zaskoczeniu maluchy bardzo dużo wiedziały, jak należy prawidłowo obchodzić się ze zwierzętami i jakie im przysługują prawa. Następne takie spotkanie odbędzie się z okazji Dnia Kota, a lekcją o prawach zwierząt zainteresowana jest już kolejna szkoła.

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.


18 lutego członkowie Młodzieżowej Rady: Kinga i Robert, już po raz drugi
, udali się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie w celu przeprowadzenia lekcji prozwierzęcej. Dzieci z klas 2 i 3 szkoły podstawowej mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kotów, poznać kilka ras kotów domowych oraz budowę tych zwierząt. Na koniec zaprezentowane zostały zdjęcia metamorfoz bezdomnych, chorych kotów w zadbane i zdrowe futrzaki. Miało to uświadomić dzieciom, że bezdomne zwierzęta potrzebują naszej pomocy i przy odrobinie chęci i zaangażowania możemy sprawić, że staną się zdrowe i piękne. Mamy nadzieję, że dzięki tej lekcji maluchy będą reagować na krzywdę zwierząt.
Szkoły zainteresowane przeprowadzeniem lekcji prozwierzęcej w klasach podstawowych i gimnazjalnych zapraszamy do kontaktu mailowego
: mrmdarlowo@poczta.onet.pl

Autor : MRM D
Autor : MRM Darłowa
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego